Existenciálně závažný rozhovor.

14. června 2014 v 22:31 | Sola Fidelis/sola. |  Můj úhel pohledu
I have this friend; she's adorable and stunning and really understating and kind. I know not much people would talk about her like this but it's true. Okay, may she is sarcastic bitch like me, but she's also the person i described. She's kind of pretty, have those hair she calls brown but everyone else call it blonde. I do it too, I love to tease her. And she's really clever but everyone don't think so and I know she is because I can talk to her about everything and use this words much other people don't understand and she just get them.Okay, so I just went to cinema with her today and in the beginning we had this talk about how are we doing and that stuff, what we did… And it came to point she said "I think people have big influence at me" and I just realised that so many people have influence on so many people it so incredible how did I haven't realise this for so long.
Like, someone raised you, you have sibling, you have friends. Your parents were raised by their families and had friends too who had influence at them and those friends had parents and friends to.
A že všichni mají vliv na všechny a není špatně, že se necháme ovlivňovat, protože to dělají všichni a je to tak docela lidská přirozenost a je to o tom, jak moc se ty sám necháš ovlivnit a jak jsou ostatní ovlivnitelní a jak ostatní dokáží ovlivňovat a že některá ovlivnění jsou dobrá a některá ne a některá tě donutí se ptát a diskutovat and doubt a to je perfektní a hrozné a všechno. Že na tebe má vliv někdo, koho jsi nikdy nepotkal, ale může to být strašně silný vliv. Že jedna myšlenka může přetrvat staletí kvůli tomuto vlivu. Někdo něco řekl a ty se na základě toho chováš, aniž bys toho člověka znala nebo přesně věděla, co řekl. Že to záleží na tobě - není to o slabá a silná, ovlivnitelná a neovlivnitelná protože narovinu, je to blbost - nejsi neovlivnitelná a je nemožné být.
A potom jsme se bavily o hamarcii a té věci, jak se člověk dívá do zrcadla a vidí, že je tlustý, ošklivý atp i když není nebo není tak moc (což je dysmorfie). Hamarcie je osudová vada a vím to z "Hvězdy nám nepřály".
Bavily jsme se o tom, co je naše hamarcie a ona řekla, že lenost - psych jí řekla, že je chytrá a že kdyby nekašlala na školu/sporty, byla by úžasná. A já jsem přemýšlela a řekla jsem, že se moc zajímám o to, co si ostatní myslí a samozřejmě mám chyb víc, ale hodně se jich odvíjí od této.
A tak jsme se bavily a řekla, že se bojím úspěchu a já nevěděla, co na to odpovědět a ona řekla, že jsem chytrá, což vím, a že bych mohla být úžasná, ale prostě nejsem. Asi ano.
A bavily jsme se, jak si samy se sebou povídáme a že ona prostě mluví a odpovídá na otázky jiných, co tam teď nejsou a já jak mluvím na svůj odraz a jak je to normální a nenormální. A jak se někdo dívá do zrcadla a vidí místo sebe zrůdu. A tak jsme se bavily, že já se prostě vidím, ale nevidím své kruhy pod očima, vím, že můj zadek není perfektní a ne moc malý a ona to má stejně.
Myslím, že je důležité co člověk vyřazuje, co cítí, než co je.
A že se necháme ovlivňovat a zároveň ne, protože mums keep telling us sweetheart, I don't think you could still wear those high shorts your butt, umh… and how we just ignore them but take it as a fact.
A jak se naše sebevědomí pomaloučku snižuje, aniž to vnímáme, ale in the same time it does not.

Co jsem vynechala, zlato? Můžu dát edit a doplnit to, jenom je tohle všechno, na co jsem si vzpomněla. Dej mi jedno slovo a mám další odstavec:)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Žandulínka(ta co ji ovlivňuje) | E-mail | 14. června 2014 v 23:34 | Reagovat

Chytrá holka!Myslím,že je to všechno o čem jsme se bavili(a je to publikovatelné) a to slovo je "dysmorfie". :)*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama